Motosikletçilerin kamp ateşi yanmaya başladı

Ulaşılması güç doğal güzellikleri keşfetmenin ekonomik yöntemi motosiklet, bahar aylarıyla birlikte kamp ateşi yakılmasına olanak tanıyor.

Havaların ısınmasıyla caddelerde daha çok görmeye başladığımız motosiklet tutkunları ilk kamplarını kanser hastası çocuklar için yaparak 30 bin TL’lik bağış topladı.

Çok yıldızlı oteller: Çadır Kamp

Metropolün karmaşasından kurtulmanın en iyi yolu motosiklet, kamp ateşini yaktı. Yüzlerce doğal alanıyla her yaştan insanı çadır kamplara çeken Anadolu coğrafyası, iki teker tutkunlarına sürprizler yapıyor. Asfaltın yapay sıcaklığından yeşilin doğallığına gitmek isteyen motosikletliler, birlikte sürüşün keyfini çıkarttıktan sonra ağaç gölgelerine, akarsu kenarlarına ve ahşap masalarına kavuşuyor. Yıldızların altında geçirilecek uyku öncesinde kamp ateşinin etrafında söylenen Akdeniz şarkıları ya da Karadeniz türküleri çadırı cazip hale getiriyor. Motosikletlileri çeşitli etkinliklerde buluşturan Deneme Tahtası, bu cazibeyi sosyal yardıma dönüştürmeyi başardı. Türkiye Motosiklet Platformu’nun çağrısıyla İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Sakarya’dan gelen 400 kişi Gebze’nin Ovacık köyündeki Volkan Et Mangal Tesisleri’nde buluştu.

Kanserli çocuklara yardım eden Minik Kalplerin Umudu Olmaya Var Mısın Derneği’nin yararına 6-7-8 Nisan’da düzenlenen motosiklet kampında birçok etkinlik yapıldı. Çadırlarını kuran katılımcılar, doğada olmanın keyfini çıkartırken ihtiyacı olanlara yardım etmenin mutluluğunu yaşadı. Giriş ücreti olmayan kampta derneğe bağış yapıldı. Ormanlık araziye kurulan çadırların etrafında başlayan sohbetler yan çadırlardakilerle söyleşiye dönüştü. Gitar sesleri kampa neşe katarken, çadırlar arasında dolaşan ikramlar güzel görüntüler oluşturdu. Akşam saatlerinde yakılan kamp ateşleri doğanın verdiği eşsiz dinginlikle birleşerek tüm yorgunluğu aldı. Deneme Tahtası Organizatörü Erkin Yeşil, “Kamp bir şenliğe dönüştü. İhtiyacı olan çocuklara yardım etmenin verdiği manevi huzur ortak paydası motosiklet kültürü olan insanların buluşmasını sağladı. Motosiklet eğitimleri ve kask gibi hediyelerinde bulunduğu çekilişle yaklaşık 30 bin TL topladık. Motosikletin sadece bir ulaşım aracı olmadığını kanıtladık.” dedi. Dernek yetkilileri, motosikletlilerin bağışladığı parayı öncelikle kanserli çocuklara moral olacak oyuncak, eğitim seti, kitap, giyecek gibi ihtiyaçları için harcayacaklarını belirtti.

Moto Bahriye kampta

Moto Bahriye grubu, 8 motosiklet ile Anadolu Yakası’ndan yola çıktı. Şile, Polonezköy, Beykoz, Kilyos gibi yerlerde sürüşler yapan grubumuz bu seyahatte birbirinin sürüşüne uyum sağlamayı da başardı. Düz otobanın ardından başlayan şehir içi asfalt motosiklet sürücülerini zorlamadı. Suzuki V Storm 250, şehrin caddelerinde ki manevra yeteneğini patika ve ormanlık alanda da kanıtladı. Virajlı yollarda güven hissi veren V Storm, doğa ve maceraya kaçış içinde uygun olduğunu kanıtladı.