Moto Guzzi’den İtalyan enduro yorumu

Moto Guzzi V85 TT Nisan ayında Türkiye’de piyasaya sürülüyor.

İtalyan Moto Guzzi, Enduro geleneğinin son temsilcisi V85 TT’yi gün yüzüne çıkardı.

Yepyeni bir şasi üzerinde geliştirilen V85 TT, farklı sürüş modları sayesinde hem arazide hem de uzun yol kullanımlarında yüksek sürüş keyfi sunarken, 80 HP gücündeki çift silindirli motoruyla performans arayan motosiklet severlere hitap ediyor. Yeni Moto Guzzi V85 TT, önümüzdeki yıl ülkemizde satışa sunulacak.

Motosiklet dünyasının en köklü markalarından Moto Guzzi, V85 TT modeliyle motosiklet dünyasına yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Neredeyse 1 asra dayanan İtalyan geleneğinin son temsilcisi V85 TT’deki “TT” ibaresi, İtalyancatutto terreno” yani “tüm yol şartları” anlamına geliyor.

Paris-Dakar Rallisi’nin 80’lerdeki efsanevi günlerinden ilham alınarak geliştirilen Moto Guzzi V85 TT, klasikleşmiş Enduro tasarım özelliklerinin hepsini bir arada sunuyor. Yüksek rüzgar koruması ve konforlu sürüş pozisyonuyla dikkat çeken motosiklet, 208 kg’lik ağırlığı 830 mm sele yüksekliğiyle rahat bir sürüş sağlıyor.

Yüksek konumlu ön çamurluk ve estetik çift far da Moto Guzzi‘nin geçmişinde önemli yeri olan 1996 NTX 650 ve 1989 Quota 1000 modellerine atıfta bulunuyor.

Mandello Kartalı’nı taşıyan Moto Guzzi V85 TT’te, 90 derece açılı, çift silindirli, 853 cc hacminde V motor kullanılmış. 100 HP/litre gibi çok iyi bir güç-litre oranına sahip olan motor, 80 HP güç ve 5000 d/dak’da 80 Nm tork üretiyor. 21 litrelik yakıt deposu ile V85 TT, 400 km’ye varan menzil sunabiliyor.

Önde dört pistonlu Brembo fren kaliperleri ve Continental ABS fren sistemi ile donatılan motosiklette, yol, yağmur ve arazi olmak üzere 3 farklı sürüş modu sunuluyor.

MGCT çekiş kontrol sistemi ve telli gaz kontrolü sayesinde V85 TT, enduro sürüş keyfi vaat ediyor. Moto Guzzi V85 TT, 2019 yılının Nisan ayında ülkemizde satışa sunulacak.