Katil bariyerler değiştiriliyor

#katilbariyeristemiyoruz kampanyası ses getirmeye başladı. Virajlardan başlamak üzere bariyerler değiştirilecek.

Motosiklet camiasının başlattığı Katil Bariyer İstemiyoruz kampanyası olumlu sonuçlar vermeye başladı.

Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu (MKSF) ve Türkiye Motosiklet Platformu‘nun liderleliğini çektiği ve tüm camianın tam destek verdiği #katilbariyeristemiyoruz kampanyası ses getirmeye başladı.

Karayolları ihaleye hazırlanıyor.

Karayolları 14.Bölge MüdürlüğüMKSF Başkanı Özgür Candar ile görüşerek, karayollarına bağlı 14. bölge illeri olan Bursa, Balıkesir, Bilecik, Kütahya, Çanakkale, Eskişehir, Yalova, Manisa, Kocaeli ve Adapazarı illerinde “katil bariyerlerin değiştirilmesi” için 2018 için ihaleye çıkılacağını bildirdi. Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu, söz konusu bölgedeki tehlikeli virajların tespiti için Karayolları‘na danışmanlık yapacak.

MKSF‘den yapılan açıklamada, “Konuya istinaden, ilgili illerde bulunan federasyonumuza bağlı kulüp başkanlarımız görevlendirme yapılmış ve hemen dosyaların hazırlanmasına başlanılmıştır. En kısa zamanda, ilgili illerden toplanan dosyalar federasyonumuz kanalı ile Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü’ne ulaştırılacaktır.

Bu çalışma diğer bölgeler için de bir örnek teşkil edecektir ve devamı gelecektir ümid ediyoruz. Katil bariyerlere motosiklet kullanıcıları için yapılacak bu ilave ile motosiklet kazalarında yaşanan bariyer facialarının önüne geçilecektir” denildi.

Sofuoğlu’ndan Ankara’da kritik ziyaret

Günlerdir sosyal medyadan yürütülen kampanya çığ gibi büyürken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan‘la bir araya gelen Kenan Sofuoğlu, yaşanan büyük problemi ilk ağızdan bakana iletti.

Kenan Sofuoğlu görüşmeyi sosyal medya hesabından, “Katil Bariyer İstemiyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan gecenin bu saatinde bizi kabul etti. Motosikletçilerin bu derdini dinledi. Konuyu kendisine detaylı bir şekilde anlattık ve beraber çalışarak adım adım pilot bölgeleri seçerek bir çalışma kararı aldık.#Katilbariyeristemiyoruz” mesajıyla paylaştı.