Yamaha MT’ler İstanbul sokaklarında

Yamaha MT serisinin İstanbul test sürüşünde MotosikletHabercileri.com da hazır bulundu.

Avrupa ülkelerini dolaşan ve motosikletçilere Yamaha MT serisi deneyimini yaşatan MT Tour’un Türkiye’deki ilk durağı İstanbul oldu. Eyüp Serbest ve Gökhan Gültekin Karakaş da MotosikletHabercileri.com adına, MT serisi motosikletleri İstanbul sokaklarında test etti.

Eyüp Serbest, Gökhan Gültekin Karakaş

Yamaha Avrupa MT Tour serisini 4 yıl önce başlattı. Bir TIR’a yüklenen MT serisi motosikletler her yıl Avrupa’da 15 ülkeyi gezerek motosiklet severlerin incelemesine sunuldu. Rotaya bu yıl ilk defa Türkiye de dahil oldu. MT Tour için özel hazırlanan TIR, 13 motosikletle Türkiye’ye geldi. Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde kurulan etkinlik çadırı iki gün boyunca MT serisini denemek isteyen motosikletçileri ağırladı. MT Tour’da MT-10 SP, MT-10, MT-09 SP, MT-09, MT-07, MT-25, MT-125 modelleri görücüye çıktı. Yamaha, MT serisini test için 17 kilometrelik bir rota hazırladı. Bu rota Yamaha Rider Academy’nin sürüş hocaları kontrolünde geçildi. Biz de MT 07 serisi motosikletleri bu rotada test ettik. MT serisini efsane motosikletler arasına sokan maksimum torku hissettik.

İkinci durak İzmir

MT Tour’un ikinci durağı 16-17 Ağustos’ta İzmir olacak. İzmirli motosikletseverler, Yamaha bayileri üzerinden kayıt yaptırarak Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda kurulacak etkinlik çadırında MT serisi motosikletleri test edebilecek.

“Motosiklet değil, yaşam felsefesi sunuyoruz”

2018 yılında Türkiye’de gerçekleştirdikleri yeniliklerle sektörü hareketlendirdiklerini söyleyen Yamaha Motor Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Ersin Şeker “Bu yıl Türkiye’de sektörde ilk olan Yamaha Yolda projesini hayata geçirdik. Müşterimizle sıcak temas halinde olduğumuz, modellerimiz ile ilgili tepki ve istekleri anında aldığımız önemli bir organizasyon… Ve şimdi de Avrupa’da her ülkenin misafir etmek istediği MT Tour takvimine Türkiye’yi ekledik. Yamaha Motor, Türkiye’yi önemli ve gelecek vaat eden bir pazar olarak görüyor. Ülkemizde gerçekleştirmeyi planladığımız tüm etkinlik ve hizmetlere destek sağlamaktan imtina ediyorlar. Kullanıcılarımızın heyecan ve beklentilerine hizmet edeceğimiz bu organizasyona ev sahipliği yapmak bizi gururlandırıyor. Yamaha olarak benimsediğimiz Kando felsefesinin de özünde bu var. Sadece motosiklet tasarlayıp üretmiyoruz. Marka olarak tüm dünyada motosiklet kullanıcısının ruhuna dokunacak, duygularına öncülük edecek kaliteli ürün ve hizmetlerle aslında ‘Yamaha yaşam felsefesi sunuyoruz’ dedi.