Erkin Nepal yolcusu

Deneme Tahtası etkinlik grubunun kurucusu Erkin Yeşil, arkadaşı Can Küngör ile Nepal’e doğru gaz çekti.

Yaptığı motosiklet seyahatleri ile iki teker tutkunlarını hayallere sürükleyen Deneme Tahtası etkinlik grubunun kurucusu Erkin Yeşil, arkadaşı Can Küngör ile Nepal’e yola çıktı. Asya kıtasında yaklaşık 20 bin kilometre yapmayı planlayan ikili, CF Moto’nun 650 cc’lik motosikletiyle yol alcaklar.

Erkin Yeşil ve Can Küngör çektikleri fotoğraf ve videolarla motosiklet tutkunlarının hayallerine gaz basarken ilginç ülkelerin görünmeyen güzelliklerini göstermeye çalışacaklar.

Sürpriz uğurlama

Asya kıtasının gizemli ülkelerinde iki teker tutkusuyla gezmeyi hedefleyen ikili, 9 Haziran’da Hasanpaşa’dan yolculuğa çıkarken yaklaşık 150 kişinin katılımıyla uğurlanmıştı. Denizci motosikletlilerin oluşturduğu Motobahriye Grubu’nun öncülüğünde bir araya gelen 15 motosikletlinin TEM Otoyolu Kurtköy Sapağı’na kadar takip ettiği ikili, yolculuğun ilk aşamasını tamamladı. 4 günde Van’a varan Yeşil ve Küngör, duygularını www.motosiklethabercileri.com’a açıkladı.

Motosiklet camiası ile gurur duyduk

Erkin Yeşil, “Nepal yolculuğumuzun ilk etabı tamamlandı. Türkiye’nin İran sınırına geldik. Safranbolu, Kapadokya ve Mardin gibi nüfusu az ama otantik şehirleri tercih ettik. Bu güzel şehirlerin tarihsel dokusunu ve ince mimarisini takipçilerimizle paylaşarak, Türkiye’nin güzelliklerini bir kez daha tanıtacağız. Van-Kapıköy Gümrük Kapısı’nın ardından İran’a geçeceğiz. Tebriz ve İsfahan gibi kentlerde 10 – 12 gün kalacağız. İran’ın bilinmeyenlerini yada az bilinenlerini keşfetmek istiyoruz.” dedi.

Yolcululuklarının başladığı gibi çok iyi sürdüğünü söyleyen Erkin, “Motosiklet camiasına çok teşekkür ederiz. Böylesi bir uğurlama beklemiyorduk. Her geçen gün birbiriyle kenetlenen ve duyarlılığı artan motosiklet camiası, gözlerimiz yaşartacak kadar mutlu etti bizi. Gurur verdiniz bize. Böylesi bir camiada yer almaktan mutluyuz. Türkiye Motosiklet Platformu Zafer Fatih Özsoy’un içten çabalarını görüyoruz. Biz bu moralle dağları, tepeleri aşarız. Çok teşekkür ederiz.” dedi.

Can Küngör ise, “Böylesi büyük bir destekle yola çıkmak amaçlarımızın ne kadar doğru olduğunu kanıtladı. En iyi görüntülerle dönerek sorumluluğumuzu yerine getireceğiz ve layık olmaya çalışacağız” dedi.

“Onlara güveniyoruz”

CF Moto’dan İbrahim Sökmen ise, “Bu uzun yolculukta CF Moto olarak yer almaktan mutluyuz. 650 MT ile uzun yol tecrübesi olan kardeşlerimize çok güveniyor ve inanıyoruz. Motosiklet sektörü içinde önemli seyahat boyunca onları takip edeceğiz” dedi.