Yüzlerce motosikletçi, Motosiklet Panayırı’nda buluştu

Türkiye Motosiklet Platformu'nun düzenlediği etkinlikte eğitimlerin yanısıra atölye çalışmaları da yapıldı.

2017 yılında ilki yapılan Motosiklet Eğitim Festivali ikinci kez düzenlendi. Türkiye Motosiklet Platformu (TMP) tarafından Göztepe’de Motosiklet Panayırı olarak gerçekleşen etkinlikte yine yüzlerce iki teker tutkunu bir araya geldi.

TMP’nin çağrısıyla 150 motosiklet kulübünden katılımla gerçekleşen panayırda, eğitimler, çekilişler ve motosiklet sürücülerini bilinçlendirmeye yönelik atölye çalışmaları düzenlendi.

TMP Başkanı Zafer Fatih Özsoy, “Camiamızı bir araya getirmeyi ve motosikletin bir hayat tarzı olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Burada iş sadece motosiklet sürücülerine düşmüyor. Tüm araç sürücülerinin duyarlı olması ve trafikte bizi fark etmesi çok önemli. Bir akaryakıt markası Aytemiz’in motosikletlilere özenle yaklaşması ve trafikte herkesin birbirine saygılı olmaya çağırması bizim için çok önemli. Panayırımızda birlikteliğimizi kanıtlayarak, daha ulaşacak çok hedefimiz olduğunu gösterdik.” dedi.

Türkiye Motosiklet Platformu

2013 yılında kurulan Türkiye Motosiklet Platformu halen 152 kulüp tarafından destekleniyor. TMP; Türkiye‘de motosikletin hak ettiği yere gelmesi için yoğun çalışan ve tüm organizasyonlarında unutulmaz işlere imza atan bir sivil toplum örgütüdür. Motosiklet sevgisi ve birlikteliği üzerine onlarca çalışma yapan platform pek çok ülkede de tanınıyor. 19 Mayıs ve 29 Ekim gibi milli günlerde düzenlenen motosiklet kortejleri, festivaller, yardım kampanyaları, destek sürüşleri, eş zamanlı etkinlikler, motosiklet sorunlarını çözmek için kampanyalar, motosiklet farkındalık çalışmaları ve doğa kampları ilgi çekiyor. Kadın ve çocuk istismarına karşı sürüşlerde yapan platform, kan ve organ bağışını da destekliyor.