Deneme Tahtası Nepal’den döndü

Erkin Yeşil: "Çektiğimiz videolar motosikletçilere rehber olacak"

İstanbul‘dan iki CF Moto 650‘yle Nepal‘e süren Deneme Tahtası ekibi Erkin Yeşil ve Can Küngör seyahatlerini tamamlayarak yedi tepeli şehire döndü. Erkin, “Her şey beklediğimizin ötesinde iyi gitti. Üç bin kilometre fazla yol yaptık. Seyahatimiz bizden sonra aynı rotada sürecek motosikletçiler için rehber olacak” dedi.

Erkin Yeşil, İstanbul‘dan Nepal‘e toplam 13 bin kilometrelik seyahati Motosiklethabercileri.com ‘a anlattı.

Erkin Yeşil şunları söyledi:
İstanbul‘dan 50 gün önce iki motosikletle Nepal‘e doğru yola çıkmıştık. Yolculuğumuzu bitirdik ve her şey çok güzel gitti. İran, Pakistan, Hindistan, Nepal‘de istediğimiz rotayı yaptık. Toplamda 10 bin kilometre yol yapmayı planlıyorduk ama her şey yolunda gitti ve 3 bin kilometre fazladan yol yaptık.”

Motosikletler çok sağlam çıktı
Hindistan‘ın kuzeyi Kaşmir Bölgesi‘ne çıktık. Çin sınırına gittik. Muson zamanı olmasına rağmen, yollar çok bozuk olmasına rağmen motosikletler çok sağlam çıktı. Bizim de kondüsyonumuz çok iyiydi. Tahminimizin de ötesinde plana uyduk. Bir sürü farklı insanla tanıştık. Nepal‘de CF Moto‘nun distribütörleri bizi karşıladı. Onlar olmasa Nepal‘i bu kadar hızlı ve güzel gezemezdik. Yolculuğun son kısmında yorulmaya başlamıştık. Onların devreye girmesi her şeyi kolaylaştırdı. Motosikletler hiç problem çıkartmadı. İki kere yağ değiştirdik. İlk kez Van‘da, diğeri Hindistan‘da yağ değiştirdik. Nepal‘e varınca motosikletin genel kontrolünü yaptık. Ne zincirinde, ne bujisinde, ne balatasında, ne hava filtresinde bir sorun yoktu.”

Her pazar Deneme Tahtası’nda

“Çok güzel bir tecrübe oldu bu yolculuk. Çok güzel de videolar çektik. Uçakla dönüyoruz, motosikletler de bir hafta sonra arkamızdan gelecek. Her Pazar günü saat 19.00‘da Youtube‘daki kanalımızda her şeyi ayrıntılarıyla anlatıyoruz. Takip eden herkese teşekkürler. Söyleşi ve sunular da yapacağız.”